לתמיכה בתגלית

המרכז לחדשנות ישראלית של תגלית - עכשיו גם לליקויי ראייה

בשנים האחרונות תגלית חרטה על דגלה את הנגשת הסיורים והאירועים למגוון סוגי האוכלוסיות בישראל ובעולם. כך לדוגמא- בשנה האחרונה יצאו 11 קבוצות תגלית מ-4 מדינות שונות, שהמשתתפים הם אנשים עם צרכים מיוחדים.

למגמה זו מצטרף המרכז לחדשנות ישראלית של תגלית בשיתוף הבורסה לניירות ערך. תהליך הנגשת המרכז לחדשנות ישראלית לליקויי ראיה שהתרחש בשבועות האחרונים, הובל על ידי חברת RightHear, חברה ישראלית צעירה עם נשמה חברתית.

החברה פיתחה פלטפורמת נגישות מתקדמת אשר עוזרת ללקויי הראייה לתפקד באופן עצמאי במרחבים השונים. האפליקציה שפותחה, מאפשרת לנעזרים לקבל סימולציה של מעל ל-1,000 מתחמים ולקבל הוראות פשוטות לניווט עצמי.

האורחים הראשונים שנהנו מהנגשת המרכז הם חברי משלחת ספורטאים בעלי  לקות ראייה, שסיירו במרכז לפני שבועיים. הסיור התקיים הודות לד"ר רחלי קרייסברג, מומחית לנושא חדשנות בישראל ומורת דרך מוסמכת בישראל, אשר פיתחה סיור בנושא חדשנות המונגש לאוכלוסיית העיוורים ולקויי הראיה בישראל. הסיור החדשני של ד"ר קרייסברג התמקד בטכנולוגיות הישראליות אותן אפשר לחוש או להרגיש.

עידן מאיר המייסד ומנכ"ל של חברת RightHear, הגיע אף-הוא לשוחח עם המשלחת. בשיחה סיפר מאיר על האתגרים והמכשולים שעברו הוא וצוות החברה בדרך להגשמת המטרה. המשתתפים, אשר חלקם כבר הכירו את האפליקציה, סיפרו שהם משתמשים בה על בסיס יומיומי, וחלקם אף העבירו למאיר את חוות דעתם עליה. בתום הסיום, אחד מהמשתתפים בשם אבי סיפר: "הטכנולוגיה החדשה מאד מעניינת ומפתחת את החשיבה על חדשנות. תודה על הסיור הנפלא."

בשנה הקרובה צפויות להגיע למרכז משלחות נוספות של משתתפים לקויי ראיה ולהתנסות בפלטפורמה החדשה. המטרה היא להמשיך ולשפר את הפלטפורמה בהתאם להערות והמלצות המשתמשים, על מנת שכולם יוכלו ליהנות ולחוות את המרכז לחדשנות ישראלית של תגלית בשיתוף הבורסה לניירות ערך.

     משלחת ספורטאים עם לקויי ראייה