לתמיכה בתגלית

יום הזיכרון לחללי צה"ל ומערכות ישראל

לציון יום הזיכרון לחללי צה"ל, קיימנו מפגש זום מרגש עם שני חיילים בוגרי תגלית, אשר שיתפו את הסיפור המרגש שלהם.

נועה כפרי בת 33 מחיפה, שירתה כסרן בחיל האוויר. רועי פרומקיס בן 27 מהוד השרון, שירת בחיל הים כמפקד בבסיס ההדרכה של חיל הים. מעל 80 בוגרי תגלית ומאזינים מסביב לעולם השתתפו במפגש המקוון.

סמנכ"ל החינוך של תגלית ד"ר זוהר רביב פתח את השיחה בנושא הזיכרון בעם היהודי: "מעט אנשים כל כך מסורים לזיכרון לאומי כמו העם היהודי. לא רק לזכור אלא המחויבות להנציח". אנחנו מדברים על הנצחה וזה ערך עליון לעם היהודי וגם בתגלית – וזה הערך של ערבות הדדית. כל העם מאוחד היום מסביב לזיכרון אחד ,למען אלו שמסרו את החיים שלהום– גברים ונשים – כדי שאנחנו יכולים נוכל כאן היום, בישראל ובכל העולם, כיהודים חופשיים שיכולים לחיות במולדת ריבונית".

נעה שהשתתפה בתגלית בשנת 2015, סיפרה על חברתה תמר אריאל ז"ל. תמר הייתה נווטת הקרב הדתייה הראשונה בחיל האוויר. היא  לחמה בצוק איתן ונהרגה במפולת השלגים בנפאל בקיץ 2014. למרות שתמר גדלה בקיבוץ דתי ונעה בבית חילוני בעיר, היא סיפרה על תמר כחברה עם יכולת להתחבר לכל אחד ואחת, למרות הרקע השונה. בעת מפולת השלגים, תמר נשארה מאחור כדי לעזור לחברים שלה ולהציל את חייהם של האחרים. היא הייתה דמות למופת.

רועי סיפר על החוויה שלו בתגלית, עם קבוצה מארצות הברית. תגלית עזרה לו להבין את החיבור החשוב בין היהודים בחו"ל לבין היהודים בישראל וכאשר הוא הפך קצין בחיל הים, הוא החליט לשלוח את כל 78 החיילים שלו לתגלית. "ראיתי את זה בפנים שלהם, אחרי שהם חזרו מתגלית" הוא סיפר. "זה גרם להם להיות בני אדם טובים יותר".

אנחנו בתגלית מרכינים ראש לזכר הנופלים שהקריבו את חייהם למען מדינת ישראל והעם היהודי.