צור קשר

העשרה חינוכית בתגלית בימי הקורונה

על אף העובדה שסיורי תגלית נדחו לעת עתה בשל משבר הקורונה, מחלקת ההדרכה בתגלית לא נחה לרגע. מכון תגלית לחינוך בסיור השיק מספר יוזמות בתקופה הזו, שמטרתן העצמת המחנכים בסיורי תגלית, העשרתם בתוכן נוסף וחיזוק הקהילה החינוכית. כך כשנחזור לפעילות רגילה נהיה מוכנים בצורה המיטבית ביותר.

בכל חודש, המכון מזמין מחנכים בסיור להרצאות על ידי מומחי תוכן בנושאים שונים הקשורים לעולם החינוך היהודי, הזהות יהודית, היסטוריה וזיכרון.
נושאים לדוגמא: משברים גדולים בהיסטוריה היהודית- אתגרים והזדמנויות, זיכרון והתחדשות; טקסי מעבר במחזור החיים היהודי; סולידריות וערבות הדדית בעולם היהודי- הלכה ומסורת מול מודרנה; פילנתרופיה יהודית וציונית- עבר הווה ועתיד; יהדות ארה"ב וישראל- המשותף והמבדיל, נכסים ואתגרים; השפעת הקורונה על התיירות העולמית- לאן ממשיכים מכאן?; הדרכת גאופוליטיקה בישראל וכו'.

המכון גם מציע תוכנית של סדרת הרצאות קצרה במסגרת יומיים בשבוע, המועברת על ידי מחנכים בסיור של תגלית. התכנים מבוססים על המומחיות של המחנכים עצמם וכוללים תוכן מהמומחיות האקדמית של המחנכים או על בסיס האזור הגיאוגרפי שבו הם גרים ומטיילים. נושאים לדוגמא: הדרכה עם מוזיקה, הדרכת משתתפים עם צרכים מיוחדים, הפלורה בגליל העליון וכו'.

ארגון תגלית רואה במחנכי הסיור חוד החנית של התהליך החינוכי. הם שותפים בתפישתם את עשייה זו לא רק כמומחיות מקצועית, אלא כשליחות שהשלכותיה מורגשות הרבה מעבר לגבולות הסיור עצמו. הם מלווים את משתתפי תגלית בתהליך חינוכי משמעותי, כחלק ממסעם המתמשך בחיים היהודיים.

מכון תגלית לחינוך בסיור אמון על הכשרת צוות חינוכי מקצועי ואיכותי המחויב להגשמת המשימה החינוכית של ארגון תגלית. המכון שואף להכשיר ולהעשיר את מחנכי הסיור - מורי דרך ומדריכים אשר רואים עצמם כאנשי חינוך, המגלמים ומבטאים את מקומה הייחודי של ישראל כארץ של השראה, משמעות ואתגר לחיים יהודיים. מעל 700 מחנכים בסיור כבר עברו הכשרה במכון.

'המכון בסלון' – פתוח גם לאורחים מבחוץ.

הלינק לרישום >> https://bit.ly/3gk7zhf

כל הנרשמים מקבלים לינק לזום.