לתמיכה בתגלית

אירוע לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

בתחילת השבוע תגלית קיימה אירוע בזום לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. באירוע השתתפו שני בוגרי תגלית. הראשונה היא גלי אבן חיים, בוגרת תגלית משנת 2020 אשר שירתה כקצינת נפגעים בגדוד הנח"ל, שסיפרה על ההתמודדות עם התפקיד ואיך הוא השפיע על חייה.
כחלק מהשירות הצבאי שלה, גלי ביקרה משפחות שכולות שאיבדו בני משפחה במהלך שירותם הצבאי. למשפחות האלו הקשר עם הצבא משמעותי עד מאוד וקיום תפקיד קצינת הנפגעים בצבא מעיד על האחריות שהצבא לוקח לכבד את המשפחות ולהנציח את זכר הנופלים.
גלי ספרה על הכבוד שהיה לה לפגוש את המשפחות האלו אשר הקריבו את הקורבן הגדול ביותר עבור מולדתם. 

הבוגר השני הוא יוסף צמח, בוגר תגלית משנת 2005 שאיבד את אחיו במלחמת לבנון השנייה. יוסף סיפר על אחיו הצעיר סמל ראשון עוז שנהרג ביום האחרון של מלחמת לבנון השנייה. עוז ז"ל פיקד על צוות טנק וכשפרצה מלחמת לבנון השנייה, נקרא עם יחידתו לקחת חלק בלחימה בחיזבאללה בדרום לבנון. במהלך הלחימה ביום האחרון של המלחמה, עוז ניסה לחלץ טנק פגוע, בעוד הוא חשוף ותחת אש. לאחר שהציל את חייו של חבריו, עוז נהרג מפגיעה של טיל.

יוסף ספר את סיפור הגבורה של אחיו למעל 100 קבוצות תגלית. הוא מאד גאה באחיו וסיפר שעוז ועוד אנשים כמוהו נהרגו על מנת להגן על מדינת ישראל, שהיא בית לכל היהודים מסביב לעולם.
כאשר יוסף היה באילת במהלך סיור תגלית בו לקח חלק, אחד החברים מארצות הברית הביט במרחק וראה דגל ענק של ירדן. הוא שאל את יוסף למה אנחנו לא משיאים דגל ענק של ישראל על מנת להראות את הגאווה שלנו? יוסף השיב לו: "אנחנו הדגל."

ד"ר זוהר רביב, הסמנכ"ל האקדמי של תגלית הנחה את האירוע ויחד הם ניסו לחלוק ולשתף עם הצופים את תחושת יום הזיכרון הכה כואבת בישראל והמעבר החד ליום העצמאות. 

"להיות חלק מהעם היהודי משמעותו ברגעים מסוימים להתעלות מעל הרמה האינדיבידואלית ולהצטרף לזיכרון הקולקטיבי על ידי ההבנה שהאחד, הוא חלק מקהילה גדולה יותר שאינה מוגבלת במרחב או בזמן. אנחנו כולנו מאוחדים מסביב לערך הזה, בלי קשר למדינה בה אנו חיים. אנחנו מכל רחבי העולם, ואנחנו מאוחדים ברגע הזה של הזיכרון יחד."

לצפייה באירוע לחצו