בואו לקחת חלק

הסיפור המיוחד של תגלית בנימה אישית

קרולה רואיז השתתפה בקבוצה של צעירים מאורוגוואי שהגיעה לביקור בישראל בינואר 2015. היא שלחה מכתב תודה מרגש שממחיש את חווית המסע והתהליך האישי שהוא מזמן:


..."באמצעות המכתב הזה, אני רוצה לחלוק את החוויה שלי בהקשר של קבוצה מאורוגוואי שהשתתפה בפרויקט תגלית. ברמה האישית, לא היו לי יותר מדי חוויות מקדימות לטיול הזה שקשורות בחיי הקהילה היהודית שלי. הסיבה לכך נעוצה בנסיבות המשפחתיות האישיות שלי ובהחלטות שקיבלתי בהמשך אליהן. ההזדמנות לסוע לישראל היתה הפעם הראשונה שבה נחשפתי לא רק אל המדינה עצמה אלא גם אל היהדות, הן מהבחינה התרבותית והן מהבחינה הדתית. באמצעות הטיול נחשפתי אל היהדות, למדינת ישראל, להיסטוריה שלה, למנהגים, לאמונות, לקונפליקטים שרוחשים בתוכה ועוד.

עכשיו, כשאני באורוגוואי, אני הרבה יותר מעורבת וקשובה לחדשות שמגיעות אליי מעבר לים ומוצאת את עצמי מעורבת בהן באופן רגשי. מעולם לא התעלמתי ממה שקורה בישראל, רק שעכשיו אני הרבה יותר רגישה למצבים שמתרחשים בה.

הקבוצה שלנו היתה מאוד מעניינת, כל אחד הגיע עם המטען האישי שלו ועם ידע שונה ביחס לישראל, והיה מעניין לראות איך הטיול השפיע על כל אחד בנפרד. השוני הזה העשיר מאוד את החוויה הקבוצתית.

הטיול בן עשרת הימים היה מאוד מהנה ומעניין. הרגעים המשמעותיים ביותר עבורי קרו כשביקרנו בכותל המערבי ובים המלח. היה מרתק לראות בכותל את המקום הקדוש ומלא המשמעות עבור כל כך הרבה אנשים. בים המלח נפגשנו עם קבוצה של חיילים, אנשים צעירים בגיל שלנו. המפגש היה מהנה מאוד וסיפק הצצה נדירה לאנשים שדומים לנו אבל חיים במציאות כל כך שונה.

לסיכום, זו היתה חוויה בלתי נשכחת, חד פעמית, מאוד מהנה ורבת משמעות עבורי. אני מודה לכל האנשים שהפכו אותה לאפשרית ולמה שהיא, למארגנים, למורי הדרך, המדריכים, הקבוצה שלי, ובמיוחד התורמים שמאפשרים לפרויקט הזה לקרות ונותנים הזדמנות לצעירים חדשים לצאת מדי שנה אל המסע המיוחד הזה"...

תודה רבה!

קרולה רואיז.

תגלית ישראל