לתמיכה בתגלית

תגלית ציינה השבוע שבע שנים להקמתו של פרויקט הדגל המצליח - תגלית אקסל

בתחילת חודש יוני נערך הכנס השנתי של תגלית אקסל בבורסה לניירות ערך בתל אביב, במעמד גידי מרק, המנכ"ל הבינלאומי של תגלית, אמנון נויבך, יו"ר הבורסה לניירות ערך, יורם טיץ, שותף מנהל ב- E & Y ישראל ויו"ר תגלית, טובה דורפמן, מנהלת הקרן של משפחת שטיינהרדט בישראל, דוד גפל, מנהל קרן שוסטרמן בישראל, עמיתי אקסל, תורמים, מדריכים, שותפים ויזמים.

המשתתפים, ארבעים וארבעה סטודנטים מ-29 אוניברסיטאות, שנבחרו בקפידה על ידי "תגלית" מתוך אלפי מועמדים, ישהו במשך חודשיים בישראל. במהלך התוכנית הם יקבלו הכשרה מקצועית, הדרכות עסקיות אישיות, ויכירו מקרוב את המערכת הכלכלית הישראלית. הם יזכו לפגוש אנשי עסקים ישראליים מתחומים שונים וייקחו חלק בסיורים ובסדנאות מקצועיות. בנוסף, כל משתתף ילווה על ידי סטודנט ישראלי ממכון אקדמי מוביל או על ידי קצין מאחת היחידות הטכנולוגיות של צה"ל. עמיתים ישראלים אלה מהווים חלק בלתי נפרד מקהילת אקסל ומחזקים את קשריה עם ישראל. במסגרת התוכנית, יפגשו הסטודנטים עם ראשי החברות המובילות במשק הישראלי, ובהם אורי לוין, מייסד waze, ד"ר דניאל גולד, ראש אגף מחקר ופיתוח ב-DDR&D, אבי שמחון, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, נדב צפריר, מייסד צוות 8, עדי סופר-תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראל ועוד רבים אחרים. בנוסף, הסטודנטים יתמחו בחברות שהוקמו על ידי בוגרי Excel ישראלים, ביניהם אביאל סימן טוב, מייסד ומנכ"ל Fairfly, ודין סיסמן, מייסד ומנהל הטכנולוגיה הראשי של ‏‎Cymmetria.

"תגלית אקסל מציינת את השנה השביעית שלה ומספקת לסטודנטים יהודים מצטיינים מרחבי העולם הזדמנות נדירה להתמחות בחברות מובילות במשק הישראלי, כאן באומת הסטארט אפ", אמר מנכ"ל תגלית, גידי מרק. "אין לי ספק שתלמידים אלה יהפכו לשחקנים מרכזיים בזירה הכלכלית העולמית לאורך השנים, והיכרותם עם השוק הישראלי תוכל לייצר שותפויות משמעותיות".

בערב המיוחד צוינה גם השנה השנייה לפעילותה של תוכנית "אקסל ונצ'רס". ונצ'רס היא יוזמה עולמית חדשנית ראשונה מסוגה, בה עשרה יזמים צעירים ובוגרי אוניברסיטאות מובילות בצפון אמריקה מצטרפים לעשרה ישראלים, בוגרי יחידות טכנולוגיה מובחרות של צה"ל. במהלך תוכנית אינטנסיבית בת עשרה שבועות, הם יקבלו הכשרה שתוכל לסייע להם בהקמת סטארט-אפ טכנולוגי. המשתתפים יבלו את זמנם בסצנת הסטארט-אפ של תל אביב, ויהפכו לשותפים בשלבי הפיתוח הראשונים של החברות שלהם. את התוכנית ילוו ליאת אהרונסון, שותפה בקרן ההון סיכון מרקר, יפעת אורון, מנכ"לית לאומי, אמיר פנחס, מנהל השקעות ותפעול של מאיצים של מיקרוסופט וטל מורגנשטרן, שותפה ב- Lightspeed Venture partners.

עם חזרתם לארצות הברית, קנדה ומקסיקו, יצטרפו בוגרי התוכנית אל קהילת הבוגרים של "תגלית אקסל", המונה כחמש מאות חברים, ובמסגרתה יעמיקו את מעורבותם בחיי הקהילה המקומית עם דגש על יזמות חברתית ועסקית. לאורך כל פעילותם הם יוכלו ליהנות מהדרכה צמודה של אנשי התוכנית, אנשי עסקים ותורמים בכירים המעורבים במגוון פרויקטים הקשורים לקהילה היהודית ולישראל.

צילום: אבישי פינקלשטיין

תגלית אקסל 2017