לתמיכה בתגלית

תגלית אקדמית ממשיכה בשיתופי פעולה חדשים לאורך כל השנה

"תגלית אקדמית" היא תוכנית חדשה של פרויקט תגלית שנותנת מענה לצעירים המעוניינים להתנסות בתחומים אקדמיים שונים בישראל. לאחר סיום הפיילוט המוצלח שהתקיים בחודש יוני שעבר, תיכנס התוכנית לפעילות מלאה שתכלול מגוון רחב של תכנים. תגלית אקדמית מציעה חוויה אינטלקטואלית המשלבת בין הסיור המוכר לבין עולם האקדמיה הישראלי - המשתתפים בסיור, שאורכו בין עשרה לארבעה עשר ימים, נחשפים לתחומי לימודים גבוהים בישראל כאשר בסיום התוכנית מוענקות להם שלוש נקודות זכות אקדמיות. 

כל קבוצה מתארחת באחד מבין המוסדות האקדמיים השותפים לתוכנית ובמהלך הסיור נחשפת לתכנים אקדמיים ולתכנים הקשורים במדינת ישראל. את הקבוצות מלווים סטודנטים ישראליים וחיילים בשירות סדיר שמעבירים לצעירים מחו"ל את החוויה הישראלית דרך העיניים שלהם. השילוב המיוחד בין התכנים ובין האנשים מייצר תמהיל מרתק של חוויות ותחומי עניין משותפים, שלעיתים קרובות הופכים לתחילתו של קשר ארוך טווח. 

שתי התוכניות הראשונות שהועברו במסגרת הפיילוט ביחד עם המרכז הבינתחומי בהרצליה, עסקו בנושאים: "לוחמה בטרור וניהול סכסוכים" ו"יזמות וחדשנות בישראל". במהלך השנה הקרובה תורחב הפעילות אל שיתוף פעולה חדש עם האוניברסיטה העברית בירושלים שתפתח שתי תוכניות בנושאים: "טכנולוגיות מתקדמות" ו"רב תרבותיות בחברה הישראלית". בנוסף תפתח תכנית חדשה באוניברסיטת בר אילן בנושא "אקטיביזם נשי בישראל". 

בכל אחת מהתוכניות המשתתפים לוקחים חלק בשיעורים אקדמיים במסגרת המוסד המארח ובסיורי שטח בליווי מרצים הממחישים בצורה בלתי אמצעית ומעניינת את נושאי הלימוד. תגלית אקדמית היא תוכנית פורצת דרך שמטרתה להנגיש את הסיורים של תגלית לקהלי יעד חדשים ולשמש כאלטרנטיבה לסיור הרגיל. 

למידע נוסף היכנסו אל האתר: https://www.birthrightisrael.com/studyabroad

תגלית אקדמית