בואו לקחת חלק

תגלית חוגגת 18 שנות פעילות באירוע הגדול ביותר בתולדות הפרויקט

בימים אלה חוגג פרויקט תגלית 18 שנות פעילות, שצוינו באירוע הגדול ביותר בתולדות הפרויקט. האירוע נערך ב-27.6 בבריכת הסולטן בירושלים, ובו השתתפו כ-7,500 אנשים, ביניהם כ-6,000 משתתפים מכל רחבי העולם ו-1,500 חיילים ממגוון יחידות צה"ל. במהלך הערב הופיעו זוכת האירוויזיון נטע ברזילי ולהקת התקווה 6, כמו כן נערך טקס הוקרה ליחידות צה"ל שהצטיינו בקידום הפעילות של פרויקט תגלית.
באירוע נכחו ד"ר מרים ומר שלדון אדלסון, מהתורמים הגדולים של פרויקט תגלית; מר צ'ארלס ברופמן, אחד ממייסדי תגלית; מר גידי מרק, מנכ"ל תגלית, וכן חברי כנסת, תורמים וידידי תגלית נוספים. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בברכה מוקלטת לכבוד האירוע: "פרויקט תגלית הוא אירוע משנה חיים עבור רבים. צעירים וצעירות זוכים לגלות את ניסה של מדינת ישראל בפעם הראשונה."

עד היום השתתפו בפרויקט תגלית כ-650 אלף צעירים מ-67 מדינות שונות, ובקיץ הקרוב יתארחו בארץ במסגרת הפרויקט 33,000 משתתפים מ-33 מדינות. סיורי תגלית משלבים בין ההיסטוריה של העם היהודי, סוגיות של ישראל המודרנית, נרטיבים שונים של דמוקרטיה בעלת חברה מגוונת והיבטים של מדינה עם תעשיית הייטק משגשגת. זהו הפרויקט החינוכי המצליח ביותר בעולם היהודי כיום, שמהווה גשר לישראל עבור מאות אלפי צעירים יהודים בכל העולם.