בואו לקחת חלק

תכנית אקסל - הדור הבא של מנהיגים עסקיים מתחיל בתגלית

פרויקט תגלית מקשר מזה שנים בין יהודי התפוצות למדינת ישראל. במסגרת הפרויקט נולדה התכנית תגלית אקסל, אשר מוסיפה לקשר שכבה נוספת על בסיס עסקי. התכנית הוקמה לפני 8 שנים במטרה לפתח את הדור הבא של המנהיגים העסקיים בישראל ובצפון אמריקה.

בכל קיץ מגיעות לישראל במסגרת תגלית אקסל שתי קבוצות של צעירים ממדינות ארה"ב, מקסיקו וקנדה, למשך 10 שבועות של התמחות בעסקים וביזמות. מתוך אלפי בקשות מתקבלים לתכנית בכל שנה 54 צעירים ממיטב האוניברסיטאות, בהן: קורנל, סטנפורד, פרינסטון ועוד. המשתתפים מגיעים ממגוון תחומי לימוד כגון מנהל עסקים, ממשל, מדעי הרוח, הנדסה ומדעים. הם נבחרים בקפידה ומשובצים בהתאם לתחומי העניין שלהם בחברות מובילות בישראל - בנקים, קרנות הון סיכון, בתי השקעות, חברות הייטק וסטארטאפים.

>> במסלול העסקי משתתפים 44 צעירים, כאשר לכל אחד מהם מוצמד פרטנר ישראלי וכן מנטור בתוך החברה שבה נערכת ההתמחות, במהלכה הצעירים עובדים על פרויקטים מעניינים ומשמעותיים אשר תורמים רבות גם להם וגם לחברה שמארחת אותם.

>> במסלול היזמות משתתפים 10 צעירים, שמתחלקים לצוותים יחד עם משתתפים ישראלים ועוברים סדנת יזמות מעמיקה, בסיומה הם יוצאים עם רעיון למיזם משלהם.

במהלך התכנית הקבוצות מקבלות גם טעימה מסיורי תגלית מן המניין במסגרת 3 טיולים לירושלים, צפון ודרום הארץ.

בסוף הקיץ כל המשתתפים בתכנית מצטרפים לקהילת אקסל בישראל ובארה"ב, המונה כ-700 חברים. שתי הקהילות משמרות את הקשר העסקי הבינלאומי, מקיימות כנסים, יוזמות פעילויות למען הקהילה והסביבה, כאשר החברות העסקיות שמשתפות פעולה עם התכנית גם הן נהנות ממפגשי נטוורקינג ושלל אירועים של קהילת אקסל.

במהלך 8 שנות פעילות התכנית, תגלית אקסל מצליחה לאתר סטודנטים מצטיינים במדינות צפון אמריקה, בעלי פוטנציאל להיות המנהיגים העסקיים הבאים, וליצור קשר משמעותי בינם לבין מדינת ישראל. בוגרי תגלית אקסל מכירים את ישראל באופן שבו הם לא היו יכולים לעשות זאת בהיותם תיירים - הם מתארחים בביתם של צעירים ישראלים שמלווים אותם בתכנית וחווים את החיים בישראל באופן אותנטי ועוצמתי שילווה אותם בהמשך דרכם.