לתמיכה בתגלית

קבוצות תגלית עם צרכים מיוחדים: אף אחד לא נשאר מאחור

האחדות היא ערך עליון בתגלית. על-מנת לשמור על האחדות, תגלית מאמינה שיש לשמור על הייחודיות של כל אדם ולפתוח בפניו את כל האפשרויות שיש לסיורי תגלית להציע. על-כן, אין זה מפתיע שאחד מהפרויקטים החשובים בתגלית בשנים האחרונות הוא סיורים נגישים המיועדים לאנשים עם צרכים מיוחדים.

בשנת 2009 השיקה תגלית סיור ייחודי המותאם לאנשים עם צרכים מיוחדים, כולל לקות שכלית, פיזית ונפשית. בשנה הראשונה נפתח הפרויקט הייחודי לקבוצה הראשונה. עם השנים הפרויקט תפס תאוצה ובשנת 2018 גדל והתרחב הפרויקט לכדי- 12 קבוצות נגישות.

בניגוד לסיור הרגיל, הקבוצות הנגישות דורשות צוות רפואי צמוד בכל יום. נוסף על-כך, יש צורך לבצע התאמות שונות כמו אוטובוס נגיש, ליווי צמוד, וכיוצא בזה.

בסיורים האלו, המשתתפים חווים את ישראל דרך הרגליים וכסא הגלגלים. הם נהנים מטיול ג'יפים בצפון, מכינים יין בגת נגישה, עושים סנאפלינג, מסיירים בירושלים ועוד. הסיור מציע למשתתפים חוויה מעצימה שמאפשרת לכל משתתף לבחון את גבולותיו ולמצות את הפוטנציאל שטמון בו.

ג'ניפר, אחת המשתתפות בסיור כתבה לנו: "אני רוצה להודות לכם מכל הלב. בזכות הנדיבות שלכם הפכתם את החלום שלי למציאות. המצב הבריאותי שלי מקשה עלי לצאת לטיולים, אבל הסיור שלי עם תגלית הפך את הבלתי אפשרי- לאפשרי. אמנם לא עשינו טיולי אקסטרים אבל עם גלגלים והרבה נחישות, הכל אפשרי."

בסוף חודש מרץ, תצא לראשונה קבוצה של אנשים עם צרכים מיוחדים מגרמניה. תגלית תמשיך להרחיב את הסיורים האלו- כך שאף אחד לא ישאר מאחור!