בואו לקחת חלק

חדשנות ישראלית - שוק מתפתח של ידע והון חברתי

בכלכלה חדשנית, ידע, טכנולוגיה, יזמות ויצירתיות הם מנועי הליבה של שינוי וצמיחה. שנים רבות של השקעה פילנתרופית בחינוך היהודי ובפיתוח מנהיגות, רשתות חדשות המחברות בין מנהיגים פורצי דרך ברחבי העולם, לבין הרוח היצירתית שמייסדי ומנהלי סטארט-אפים ישראלים ויהודיים מביאים לעבודתם, הקימו מגזר שלם של חדשנות ישראלית המכה גלים בעולם כולו. למרות ההאטה הכלכלית והשלכותיה על העמותות הפילנתרופיות היהודיות, מספרן ממשיך לעלות באופן דרמטי, ומגיע כיום ליותר מ -600 יוזמות המשרתות יותר מחצי מיליון אנשים ברחבי צפון אמריקה. בנוסף לכסף (כמעט 200 מיליון דולר בשנה זורמים עבור מגוון תחומים של יזמות יהודית), מקבלים העוסקים בתחום היזמות גם חיזוקים בצורת מנטורים, סדנאות, פגישות עם אנשי עסקים מובילים בתחום ועוד.


אחד הארגונים הללו, ששמו להם כמטרה פיתוח יזמות יהודית והרחבת הקשר והזיקה בין יהודים מכל רחבי העולם הוא פרויקט תגלית. הפרויקט שנולד בשנת 2000 מחזק ומעמיק את הקשר בין יהודים מכל רחבי העולם הבאים למסע בן עשרה ימים בישראל ומכירים אותה על כל רבדיה. מרגע היווסדו ועד היום, הביא פרויקט תגלית למעלה מ- 600,000 צעירים מ-66 מדינות, לישראל והיד עוד נטויה. בשנת 2016 קפץ הפרויקט עוד מדרגה ופתח, בשיתוף הבורסה לניירות ערך בתל אביב, את מרכז החדשנות של תגלית, בשם State of mind. המרכז הממוקם בלב אביב מציג את הישגיה הרבים של ישראל, הידועה בעולם כולו כ"אומת סטארט אפ ניישן", בכל מה שקשור ליזמות וחדשנות טכנולוגית.

תגלית אקסל - חדשנות ישראלית במיטבה!

במרכז, נחשפים משתתפי תגלית להמצאות ולפיתוחים טכנולוגיים ישראלים עכשויים, עוברים סיור אינטראקטיבי ונפגשים עם יזמים ישראלים מובילים. בנוסף למבקרים המגיעים לסיור הרגיל בן עשרת הימים בישראל, תגלית מציעה חוויה נוספת עבור המעוניינים ללמוד על יזמות יהודית ולקחת בה חלק פעיל- תגלית אקסל ונצ'ר (Birthright Excel Ventures). מדובר על תוכנית בת 10 שבועות בה נפגשים יזמים ישראלים ואמריקאים כדי להעלות יחדיו רעיונות לפרויקטים ולסטארט-אפים משותפים, מיצירת אפליקציה לבטיחות מוגברת באתרי בנייה עד למעקב אחרי עובדי חברה. במהלך עשרת השבועות הללו המשתתפים מבלים את זמנם בעבודה, סיעור מוחות, מפגשים עם יזמים מקומיים וספיגת רוח סצנת הסטארט-אפ התל אביבית, כשלאורך כל הזמן הם חושבים יחדיו על רעיונות, יוצרים דגמים של המוצר ואפילו עוסקים קצת בשיווק ובגיוס תרומות.  רוצים לשמוע עוד על פרויקט תגלית ועל חשיבותו הרבה, לא רק בעצם היותו מקרב בין יהודי תפוצות העולם, אלא גם בתרומתו הכלכלית האדירה למדינת ישראל? היכנסו עוד היום לאתר תגלית.