לתמיכה בתגלית

כיצד להתכונן לפרויקט תגלית

מזל טוב! התקבלתם לפרויקט תגלית, ותזכו ללוות צעירים יהודים מרחבי העולם (צפון אמריקה, דרום אמריקה, רוסיה  ועוד) לאורך מסעם במדינת ישראל. השאלה העולה היא לאיזה כיוון תיקחו את השבוע הזה: כחופשה של שבוע מהצבא? כחמישה ימים של כיף מחוץ למכללה? או דווקא כשבוע בעל משמעות עמוקה ורצינית יותר, כפרוייקט משמעותי עבורכם וכבמה עליה תוכלו לספר לסטודנטים יהודים מחוץ לארץ על החיים במדינת ישראל, דרך נקודת מבטכם.


תגלית זה כיף, אבל באתם לעבוד
לטייל ברחבי הארץ עם חבורה של אמריקאים זה נחמד, אבל זו לא הסיבה שהוצאנו אתכם לשבוע שלם באמצע קו, או לפני תקופת מבחנים. החיים במדינת ישראל מורכבים, ולכל תושב במדינה סיפור חיים שלם. להסביר לסטודנטים מצפון מישיגן על קרב מצדה זה חשוב ביותר, אך אין דבר המשקף את החיים בארץ כיום, כמו לשבת עם חייל גולני בשישי בערב ולשמוע מור"קים, או את סיפוריו של הסטודנט הישראלי על החיים התל אביביים. מטרתכם במהלך שבוע תגלית היא לספר לצעירים יהודיים, שחלקם מאמינים כי אתם עדיין מתניידים ממקום למקום עם גמל (סיפור אמיתי), על חייכם במדינת ישראל.


מה האג'נדה שלכם? במה אתם מאמינים?
מדינת ישראל היא מארג רב של דעות, זהויות ומגדרים שונים. מי אתם? דתיים או חילוניים? סטרייטים או להט"בים? בעלי דעות שמאל או ימין? התשובה היא ככל הנראה, שילוב של כמה זהויות. לכן, אל תתביישו להביא את עצמכם לידי ביטוי במהלך שבוע תגלית. אנו מעודדים אתכם לספר לחבר'ה האמריקאים על ההתנתקות, איפה הייתם במהלך צוק איתן, על מחאת האוהלים, על המצב הפוליטי, ומה מצבה של קהילת הלהט"ב הישראלית- אנו נדאג לכם לבמה ולזמן פנוי במהלך השבוע, בו תוכלו לבטא את עצמכם וסיפורכם האישי ולדבר על כל אחד מן הנושאים שנוגע לליבכם. הכינו מראש את הנושא עליו תרצו לדבר ופנו לרכזת המסע שלכם, על מנת לראות כיצד ניתן לשלבו במהלך שבוע הפעילות.


הכינו פעילות עם חבריכם הישראלים
לכל קבוצת תגלית מצטרפים מספר ישראלים מלווים, הנדרשים להעביר לקבוצה לפחות פעילות אחת במהלך שבוע תגלית. רוצים להדגים להם איך טירונות נראית? לשחק בטריוויית מדינת ישראל? לבחון את הידע שלהם לגבי מה ישראלים אוהבים לאכול? לא משנה איזו פעילות תרצו להכין, אנו נדאג לעזור ולכוון אתכם. מה אתם נדרשים לעשות? הגדילו ראש, היפגשו עם חבריכם הישראלים למסע, אם יתאפשר, והכינו פעילות מעשירה, מעניינת ומקורית.

לא יכולים כבר לחכות לשבוע תגלית שלכם? כמובן! אנו נאחל לכם שפרויקט תגלית ישראל יהיה מעשיר עבורכם, שתלמדו כיצד ישראל נראית מנקודת מבטם של צעירים החיים בחו"ל ושתוכלו לבנות קשרים חדשים. למידע נוסף על הפרוייקט, היכנסו לאתר תגלית.