בואו לקחת חלק

מרכז חדשנות תגלית - סטארט אפ ניישן בהתהוות

ישראל היא אחת מיצואניות הסטרט אפים הגדולות בעולם וידועה בכינוייה סטארט אפ ניישן. חברות ישראליות אחראיות על ייצור הפיתוחים המוכרים ביותר כמו הדיסק און קי, המסנג'ר, waze, מובילאיי, הטפטפות המפורסמות ועוד שפע של המצאות פורצות דרך. מרכז החדשנות של תגלית שפועל בשיתוף עם הבורסה לניירות ערך בתל אביב מציג מרכז מבקרים מתקדם שחושף חדשנות ישראלית עם פיתוחים טכנולוגיים ישראלים גדולים שיצאו מישראל במגוון תחומים כמו בטחון מידע, תחבורה, חקלאות, סייבר, רפואה ועוד. הצגת מרכז ליזמות בפני המשתתפים בסיורים של תגלית נותנת הצצה ייחודית לאחד מתחומי הייצוא המעניינים שקיימים כאן. אפשר לתווך את החברה הישראלית באמצעות תוכן עשיר מאוד - יש בה מגוון של עדות, תרבויות, דתות, חיי לילה תוססים, תרבות קולינרית מפותחת ועוד. הצעירים היהודיים שמגיעים מחו"ל לסיור בן עשרה ימים בארץ, טועמים קצת מכל דבר: טיולים במקומות הקדושים, במרכזי הערים הגדולות, באתרי טבע נבחרים ועוברים חוויה של פעם בחיים, שמחברת אותם מחדש אל היהדות אל החיים בארץ.

מרכז חדשנות תגלית הוקם בשנת 2016 ומאז ביקרו בו למעלה מארבעים וחמישה אלף מבקרים. המשתתפים בסיורים נחשפים באמצעותו לטכנולוגיה הישראלית החדשנית המוצגת בצורה אינטראקטיבית ומתקדמת, ובנוסף נפגשים עם יזם ישראלי שמסביר באופן אישי את הפרויקט שבו הוא שותף. המרכז מהווה תרומה לתגלית מבחינת העשרת התכנים שהצעירים מקבלים - ישראל היא לא רק מצדה, פלאפל בפיתה ושוק הכרמל - יש בה דינמיקה שמייצרת המון המצאות חדשות. איך זה קורה בדיוק? איך ממקום כל כך קטן יוצאים הרבה סיפורי הצלחה? ההמצאות הגדולות ביותר בהיסטוריה נולדו מתוך קריאת תיגר על כל מה שהיה מוכר וידוע עד לאותו רגע. היכולת להמציא נעוצה בהכרת התיאוריה או הטכנולוגיה הקיימת והיכולת לחשוב מחוץ לקופסה ולמצוא פתרון אנליטי שיוכל לעצב מחדש את המציאות המוכרת.

סטארט אפ ניישן

תהליך ההקמה של מדינת ישראל לווה בהרבה אומץ ואלתור - צורות חשיבה ששקעו לתוך התרבות הישראלית והטמיעו דרכי חשיבה אופייניות לישראלים. לצורת החשיבה הזו יש יתרונות וחסרונות. מצד אחד, היא מעודדת חשיבה מקורית ומציאת פתרונות יצירתיים במצבי לחץ, ומצד שני היא מעודדת את תרבות ה"סמוך" ואת חוסר שימת הלב לפרטים הקטנים, שלפעמים עלולה לגרום לנזק. הצד החיובי של הגישה הזו הוא זה שהשפיע בצורה משמעותית על כמות החברות המצליחות שיצאו מכאן – יש פה הרבה מוחות מבריקים שלא מהססים לקרוא תיגר על מוסכמות קיימות ומחפשים כל הזמן דרך לחדש, להמציא ולהביא את הדבר הבא, שכמובן גם יכניס הרבה כסף. במרכז המבקרים המשתתפים של תגלית נחשפים למגוון חברות ישראליות כמו Netafim, Pixtier, Cyber, Mobileye ועוד ולומדים על תעשיית הסטרט אפ המפותחת.


תגלית יוצרת מדי שנה עשרות שיתופי פעולה מקוריים ומרחיבה את תחומי הפעילות שלה למחוזות חדשים. למתן תרומה לתגלית או התנדבות לפרויקט, צרו איתנו קשר עוד היום ותוכלו לקחת חלק במפעל האדיר.