בואו לקחת חלק

מרכז יזמות - כל החידושים הטכנולוגיים במקום אחד

מרכז יזמות State of Mind של פרויקט תגלית, הוקם בשיתוף עם הבורסה לניירות ערך ומשמש כפלטפורמה ייחודית המציגה מגוון חידושים של חברות ישראליות. ישראל היא חממת סטרט אפ גדולה ומדי פעם יוצא לנו לשמוע בתקשורת על עוד אקזיט ענק או על פטנט חדש שעשה חיל בעולם. אחד מענפי הייצוא הבולטים שמפותחים כאן קשור דווקא בתחום החקלאות. עוד הרבה לפני המצאת האינטרנט והמהפכות הטכנולוגיות הקטנות שהביאו אלינו את הסמארטפון והטאבלט, המדינה ייצאה לחו"ל המצאות חדשות ומודלים להקמת מיזמים חקלאיים, שסייעו לפיתוח החקלאות בכל העולם.

מדינת ישראל החלה לייצא ידע טכנולוגי כבר בתחילת דרכה, בשנת 1958 החל ראש הממשלה דאז דוד בן גוריון, לייצר שיתופי פעולה עם מדינות מתפתחות כחלק מראייה כוללת של פיתוח קשרי החוץ ומתן פתרונות שיכולים לסייע לאוכלוסיות המתקשות לספק לעצמן מים ומזון. הקשרים הראשונים נוצרו עם מספר מדינות באפריקה ובשנים שלאחר מכן הורחב היקף הפעילות למדינות רבות ברחבי העולם. כיום ניתן למצוא פרויקטים שונים של יזמות ישראלית בתחום החקלאות בסין, ויאטנם, בלארוס ואנגולה. המומחים הישראלים מסייעים לאוכלוסיות המקומיות בהקמת רפתות משוכללות, חממות לגידולים חקלאיים, מערכות השקייה, לולים, מפעלי ייצור לרכז מיצים ועוד.

מרכז יזמות של תגלית מציג למבקרים פיתוחים חדשים של חברות ישראליות בתחום החקלאות שזכו להצלחה רבה בארץ ובעולם, ביניהם ניתן למצוא את:
Netafim - חברת נטפים פיתחה מערכת השקייה מתקדמת, שפועלת באמצעות טפטפות שמפעילות בקרה על זרם המים. ההשקייה חוסכת במים, מדייקת את הכמויות שהצמחים מקבלים ומסייעת לפתח בהצלחה גידולים חקלאיים גם באיזורים צחיחים.
Biobee - פיתוח חדשני של הדברה טבעית באמצעות דבורי בומבוס. הדבורים שומרות על הצמחים מפני מזיקים ומייתרות את הצורך בשימוש בחומרי הדברה כימיים.
GreenIQ - החברה פיתחה מערכת בקרה ממוחשבת לגידול צמחייה באמצעות שליטה מרחוק. הסנסורים שלה יודעים להפסיק באופן אוטומטי את פעולת מערכת ההשקייה כשיורד גשם, ולכבות את מערכות התאורה כשיש מספיק אור שמש טבעי.

קבוצת תגלית שמגיעה לסיור בן עשרה ימים בארץ, מבקרת גם במרכז היזמות וזוכה לראות מהי יזמות ישראלית - תגלית מספקת הצצה את הסטרטאפים המצליחים בישראל ומציגה למשתתפים פן נוסף של החיים בארץ.