בואו לקחת חלק

מרכז יזמות תגלית - יזמות ישראלית במיטבה

יש כאלה שקוראים לזה נס. אחרים קוראים לזה תעלומה. אבל הנתונים הסטטיסטיים סביב כמות היזמים בישראל  מדהימים, עד שלא אחת נקראת ישראל "סטארט אפ ניישן" - "Start up nation". במדינתנו הקטנה, שבה חיים פחות מ-8 מיליון בני אדם, יש כמעט 5000 חברות סטארט-אפ והיא מושכת הון סיכון הרבה יותר גבוה לאדם, מכל מדינה אחרת בעולם. לא רע בשביל מדינה שהוקמה לפני 70 שנה בלבד. בין חברות הסטארט-אפ הידועות בעולם שמקורן מישראל, ניתן למצוא את Waze שנרכשה כבר על ידי גוגל, iOnRoad, Mobli, Wix ועוד. תחום ההייטק המפותח בישראל עשה לעצמו שם גדול בכל רחבי העולם, כזה שפותח דלתות ליזמים ישראלים צעירים ומושך לישראל יזמים נלהבים מכל קצוות תבל. פרויקט תגלית, האחראי כבר למעלה מ-17 שנים להעמקת ההיכרות בין יהודי הגולה לצעירים בארץ ישראל, לקחת את הקשר הזה צעד אחד קדימה ופתח ביוני 2016, בשיתוף עם הבורסה לניירות ערך, מרכז יזמות חדשני ורב לשוני, בו מוצגים הישגיה של ישראל כ-  Start up nation במגוון תחומים, מחקלאות ועד חלל, בחמש שפות: צרפתית, ספרדית, אנגלית, סינית ורוסית.

בעת ביקורן בישראל, קבוצות תגלית יפגשו עם יזמים ישראלים שונים, שיחלקו את סיפוריהם האישיים ואת הדרך שלהם לפסגת היזמות הישראלית, כולל ההצלחות, הכישלונות ודרכי התמודדות עם הלחץ והציפיות. בנוסף, כמו בכל מרכז יזמות, גם כאן יוכלו המבקרים לערוך סיור אינטראקטיבי בו יתוודעו לפיתוחים הטכנולוגיים החדישים ביותר בכל אחד מהתחומים המציגים במרכז. בין התחומים המסקרנים ביותר ניתן למצוא פיתוחים בתחום החקלאות, כדוגמת GreenIQ - מערכת גינה חכמה הנשלטת מרחוק ומכל מכשיר ומסייעת בחיסכון מים, פיתוחים בתחום המדעים, כדוגמת מדפסות 3D, פיתוחים בתחום הביטחון והבטיחות כדוגמת Iron Drome -מערכת ההגנה האווירית הניידת המתקדמת בעולם, השומרת על ישראל מפני רקטות עוינות, פיתוחים בתחום התחבורה כגון Mobileye העוזרת במניעת התנגשויות בין מכוניות, פיתוחים בתחום הרפואה, כדוגמת Pillcam - מצלמה קטנטנה אותה ניתן לבלוע כקפסולה ובאמצעותה לגלות כל חריגות בגופינו ולקבל אבחון רפואי חיוני, ועוד. בהחלט יזמות ישראלית במיטבה!

מה זה מרכז החדשנות?

מרכז יזמות State of mind הוא חלק מהמאמץ המתמשך של תגלית לספר את סיפור החדשנות המודרני של ישראל, למשוך מוחות צעירים ומוכשרים לישראל כדי ליצור ו / או להפוך לשותפים של טכנולוגיות חדשות. במסגרת התוכנית, תגלית בוחרת בקפידה סטודנטים הקשורים לתחום ומזמינה אותם לבלות את הקיץ בפגישות עם מנהיגים ישראלים בתחומי חדשנות שונים, לצאת לטיולים, להשתתף בסדנאות ובסמינרים מקצועיים ולקבל חונכות אישית על ידי החברות העסקיות המובילות במשק הישראלי. בשובם לביתם, התלמידים מצטרפים לקהילת בוגרי "תגלית", שם הם ממשיכים לפתח את הרשתות היזמות שלהם ואת הקשרים שנרקמו בישראל.