לתמיכה בתגלית

פרויקט יזמות תגלית - שיתוף פעולה ייחודי

פרויקט יזמות תגלית כדוגמת מרכז היזמות, הוא בעל תפקיד מיוחד בשיפור תדמיתה של מדינת ישראל בעולם וחיזוק תפיסת תדמית ישראל כסטארט אפ ניישן. מרכז היזמות "State of Mind" הוקם בשנת 2016 כתוצר של שיתוף פעולה עם הבורסה לניירות ערך. המרכז נותן במה לחברות ישראליות העוסקות בתחומים שונים כמו מדע, רפואה, פיתוח תוכנה, חקלאות וביטחון, שמציגות בו את ההישגים שלהן. מדי יום מגיעות אליו קבוצות של משתתפי תגלית, שנחשפים אל החידושים האחרונים שפותחו בישראל. בסיום כל סיור נפגשת קבוצת המבקרים עם יזמים ישראליים המציגים את הסיפור האישי שלהם. ישראל מוצגת לעיתים קרובות בתקשורת העולמית, בצורה חלקית מאוד. רוב האנשים שחיים בחו"ל לא מודעים לתמונה המלאה, למרקם האנושי העשיר של החברה הישראלית, לחיים העירוניים ולרמת החינוך,החדשנות, הפיתוח והתעשייה.

מה זה תגלית?
הפרויקט של תגלית נולד בשנת 2000 כמפעל חינוכי שמטרתו להביא לביקור בישראל צעירים יהודיים מכל רחבי העולם. הוא ממומן על ידי תורמים ומשרדי ממשלה וזכה עד כה להצלחה עצומה. בזכותו הגיעו לישראל עד היום למעלה משש מאות אלף צעירים שזכו להיחשף אל הפנים המגוונות של המדינה ולגלות מחדש את הזיקה היהודית שלהם והאפשויות הטמונות בעלייה. קבוצת תגלית שמבקרת בארץ, מסיירת במשך עשרה ימים במקומות הקדושים, במרכזי הערים, בפנינות טבע ומכירה באופן אישי צעירים ישראלים. בנוסף התוכנית מציעה שלל פעילויות חברתיות ועוזרת למשתתפים לחשוף את הפן האישי בחייהם המקשר ביניהם ובין עולם היהדות.

פרויקט יזמות תגלית - איך זה עובד?
ההצלחה הרבה של פרויקט תגלית הפכה אותו לכלי בעל השפעה על תדמיתה של מדינת ישראל. מדי שנה מגיעים אל מרכז היזמות כארבעים וחמישה אלף משתתפים, במסגרת תגלית קיץ או תגלית חורף. המרכז חושף בפניהם את העשייה הרבה של חברות ישראליות ואת כושר ההמצאה הישראלי, שהעמיד עד היום הרבה חברות מצליחות יחסית לגודל האוכלוסיה. הביקור במרכז מעניק הזדמנות להכיר את עולם היזמות הישראלי, כחלק משלים בתמונה הכללית - המקומות הקדושים, הטבע, הכפרים ומרכזי הערים.

מאז תחילתו בשנת אלפיים, הביא פרויקט תגלית לישראל מעל לשש מאות אלף צעירים מכל העולם. מרכז היזמות הוא אחת היוזמות האחרונות שלו, שזוכה להצלחה רבה ומציג את הישגיה של התעשייה הישראלית.