לתמיכה בתגלית

מה זה תגלית? פרויקט תגלית - גשר חדש אל הישראליות

מה זה תגלית?

פרויקט תגלית (Taglit) מביא לישראל מדי שנה עשרות אלפי צעירים בעלי זיקה אל היהדות, מכל רחבי העולם. המפעל הענק הצליח לקרב אל ישראל ואל יהדות אנשים רבים שהגיעו מרקעים שונים: ממדינות ארה"ב, אירופה, דרום אמריקה ואסיה, ולייצר מפגש חד פעמי שמשאיר רושם מיוחד אצל כל מי שלוקח בו חלק. בעולם חיים מיליוני אנשים בעלי שורשים יהודיים. חלקם גדל במשפחות מסורתיות, חלקם מגיעים ממשפחות חילוניות, ולחלקם יש קשר רופף עם המסורת. האופן שבו מעוצבת התדמית של מדינת ישראל, משתנה בהתאם למאבקי כח תמידיים ולעיתים נוצר עקב בורות וחוסר ידע. יש כאלו שעדיין רואים בדמיונם מדבר עם גמלים, יש כאלו שרואים אותה כמדינה שיש בה הרבה מלחמות ולא בטוח להסתובב בה, ויש כאלו שמתחזקים קשר חזק וקבוע עם קרובי משפחה בארץ ומכירים את המדינה.

פרויקט תגלית הצליח לייצר פלטפורמה שחושפת בפני צעירים בעלי שורשים יהודיים המגיעים ממדינות שונות, את ההוויה הישראלית על שלל גווניה. במהלך סיור בן עשרה ימים בארץ, המשתתפים מבקרים באתרים היסטוריים מרכזיים כמו הכותל המערבי בירושלים ומצדה, מטיילים באתרי טבע נבחרים בגליל, בגולן ובמדבר יהודה, ומסיירים במרכזי הערים הגדולות. הקבוצות מלוות על ידי חיילים בשירות קבע וסטודנטים ישראליים לאורך כל הביקור. המפגש האישי בין הצעירים הוא בעל משמעות עצומה, הצעירים שמגיעים מחו"ל מתרגשים לפגוש את החיילים ולשמוע על חווית השירות הצבאי. בנוסף, הם זוכים להכיר מקרוב צעירים בני גילם ואת החיים בישראל, ששונים בהרבה מובנים מהחיים שלהם. במובן הזה, תגלית היא סוג של סטרט אפ ישראלי, פרויקט תגלית מהווה תרומה לישראל ומצליח לגבש ולאחד אנשים מכל העולם ולקרב אותם אל החוויה היהודית והישראלית.

מה זה מרכז החדשנות?

מרכז היזמות הוא אחד המפעלים החדשים של תגלית. הוא הוקם בשנת 2016 ומאז פתיחתו, ביקרו בו למעלה מחמישים אלף מבקרים. מטרתו של מרכז יזמות הוא להציג את הפיתוחים והחידושים האחרונים בתעשייה הישראלית, בתחומי ההייטק, החקלאות, הבטחון, המדע, התקשורת ועוד. בתום הסיור המבקרים נפגשים עם יזמים ישראליים ושומעים מהם על הסיפור האישי שלהם. מרכז היזמות חושף פן נוסף של החברה הישראלית, את הפעילות העסקית העניפה וההצלחה הגדולה של חברות ישראליות בעולם. לא חסרות דוגמאות של סטרט אפ ישראלי ששמו יצא למרחקים בחו"ל.

פרויקט שורשים תגלית מתפתח כל הזמן ומוציא אל הפועל יוזמות חדשות שמסייעות בחיזוק הקשרים בין ישראל ויהדות התפוצות.