בואו לקחת חלק

תגלית - תגלית במספרים: כל מה שרציתם לדעת

מה זה תגלית?

תגלית הינו הפרויקט החינוכי הגדול ביותר בעולם היהודי, שהביא ארצה מאות אלפי צעירים יהודים מרחבי העולם. מטרות הפרויקט הינן חיזוק הקשר בין יהודי התפוצות למדינת ישראל, חיזוק הזהות היהודית של צעירות וצעירים מרחבי העולם, ושיפור תדמיתה של מדינת ישראל בעולם.

עובדות חשובות על תגלית:

* הפרויקט הושק לראשונה בשנת 2000 ומאז הוא צובר תאוצה ומביא אל הארץ מדי שנה יותר ויותר משתתפים. מאז הקמתו, הגיעו לישראל חמש מאות אלף צעירים וצעירות, סטודנטים וסטודנטיות ממגוון חוגי לימוד, לשבוע של סיור מאורגן באתרים נבחרים.

* 80,000 ישראלים ליוו את הקבוצות במהלך כל שנות הפרויקט, זאת על מנת שהמשתתפים יוכלו להכיר את דמותו של הישראלי ללא תיווך ובצורה אינטימית - המפגש עם החיילים והסטודנטים הישראלים מעניק נופח נוסף למסע ומייצר חברויות חדשות. 

* 0 - דולר, אירו או ש"ח הינה עלות ההשתתפות בפרויקט לכל סטודנט המגיע מחו"ל, שיש לו זיקה ליהדות. הפרויקט כולו ממומן על ידי פילנתרופים ובשיתוף משרד החוץ המחפשים דרך לתת תרומה לפרויקט תגלית. התועלת הערכית של הפרויקט חשובה במיוחד לחיזוק הקשר של יהדות העולם עם ישראל.

* 4.7 מיליארד ש"ח הינו חלק מהתרומה לישראל של פרויקט תגלית. הצעירות והצעירים המגיעים ארצה מבקרים בכל נקודה בארץ וקונים מזון, מזכרות ומזמינים שירותים נוספים בכל מקום אליו הם מגיעים. פרויקט תגלית מספק פרנסה רבה לבעלי עסקים בתחום המזון, התיירות ועוד.

* 40% מבין הסטודנטים היהודים שהשתתפו בפרויקט תגלית חוזרים לביקור נוסף בארץ.

פרויקט תגלית ממשיך להצליח בזכות התרומה והיוזמה של המשתתפים והמתנדבים הרבים שלוקחים בו חלק.

איך ניתן לתת תרומה לפרויקט תגלית?

הדרך הטובה ביותר להצטרף או לתרום לתגלית היא פשוט ליצור איתנו קשר באתר. כך תוכלו לתרום את חלקיכם לחיזוק הקשר היהודי בין יהדות התפוצות ומדינת ישראל.