לתמיכה בתגלית

פרויקט תגלית בצבא – חוויה חד פעמית

תגלית בצבא מספקת לחיילים הזדמנות חד פעמית להשתתף בפרויקט של תגלית, שמביא לישראל מדי שני קבוצות של צעירים מכל מדינות העולם. פרויקט תגלית החל בשנת 2000 ומאז הביא לישראל מאות אלפי סטודנטים וצעירים מכל מדינות העולם, במטרה לסייע בחיזוק הקשר שלהם עם ישראל וחיזוק הזהות היהודית. המשתתפים מגיעים לסיור בן עשרה ימים, בו הם מטיילים באתרים חשובים בארץ, ועוברים ביחד פעילויות חברתיות. החשיפה לישראל, על כל רבדיה, אינה מתבצעת רק על ידי ביקור בתחנות המרכזיות בטיול - חלק משמעותי ממנה נולד מתוך המפגשים החברתיים של הצעירים שמגיעים מחו"ל עם צעירים ישראלים שמלווים את הקבוצה לאורך כל הטיול.

פרויקט תגלית(Taglit) 

מציע לצעירים ישראלים, חיילים וסטודנטים, להצטרף אל הקבוצות ולהשתתף בסיור ללא עלות. כל מי שמעוניין להשתתף בפרויקט ונמצא בגיל המתאים, יכול לפנות אל רכזי הגיוס של תגלית ולהתחיל בתהליך המיון. רכזי הגיוס יוצרים קשר עם אגודות הסטודנטים המפוזרות בכל האוניברסיטאות והמכללות בארץ, ולקראת פתיחת עונת ההרשמה, מפרסמים את הפרויקט. תפקידם לוודא שהנרשמים עומדים בקריטריונים ודוברים שפה זרה אחת לפחות. בנוסף, הם מייצרים התאמה בין הנרשמים לבין הקבוצות שצפויות להגיע ומעבירים יום עיון כהכנה להשתתפות. על מנת להרחיב את מגוון הצעירים הישראלים שמלווים את הקבוצות, תגלית חיילים מגייסת גם חיילים בשירות חובה שמעוניינים ללוות את הקבוצות.


השתתפות בתגלית במסגרת תגלית בצבא היא הזדמנות נהדרת לחיילים, לצאת לפעילות מהנה למשך עשרה ימים ולקחת חלק במפגש הייחודי שנוצר עם המשתתפים. הצעירים שמגיעים מחו"ל, מגלים סקרנות רבה לגבי השירות הצבאי ולגבי האופן שבן מתנהלים החיים של ישראלים בני גילם. המפגשים לאורך הסיור וההיכרות הקרובה שנוצרת, מייצרים קשרים חדשים, חוויות, חשיפה לסיפורי חיים שונים ולתרבויות שונות, והופכים את המסע בארץ לאישי ומרגש. הדרך הבלתי אמצעית שבה אנשים צעירים יכולים לחלוק חוויות במסגרת מפגש חברתי, מייצרת מימד מיוחד לסיור שאין לו מתחרים – הכירות אישית היא אחד הכלים החשובים והמעניינים שהפרויקט הזה מייצר ואין לה תחליף. בסיום המסע, גם המשתתפים מחו"ל וגם המשתתפים מישראל, לוקחים איתם פיסת זכרונות מיוחדת שנשארת לכל החיים.

פרויקט תגלית ישראל פונה במשך השנה לחיילים לסטודנטים המעוניינים להצטרף לסיורים. מועדי ההרשמה העיקריים מתרכזים סביב תגלית חורף או תגלית קיץ. מדי שנה מגיעים לארץ עוד ועוד אורחים חדשים, בזכות המפעל הענק שנתמך על ידי גופים מרכזיים במשק הישראלי, משרדי ממשלה ותורמים עצמאיים.