בואו לקחת חלק

תגלית בצבא - עוצמה של מפגש בין אישי

תגלית בצבא מייצרת מפגש אישי וייחודי בין חיילים צעירים המשרתים בצה"ל עם הצעירים של תגלית המגיעים לביקור בארץ. הרכזים של תגלית נמצאים בקשר קבוע עם קציני ת"ש ומפקדים בבסיסי הצבא, שמציעים לחיילים בשירות קבע הזדמנות להשתתף בפרויקט ללא תשלום. החיילים זוכים להצטרף אל הסיור למשך כל אורכו - עשרה ימים, ומקבלים מעין צ'ופר, חופשה מהנה ומרעננת מהשירות הצבאי. הטיול שבמבט ראשון נראה כחופשה, הוא בעל ערך מוסף ותורם באופן משמעותי לחוויה האישית של החיילים ושל יתר המשתתפים. הם מלווים את הקבוצה, משתתפים בפעולות החברתיות ומכירים את האורחים מקרוב.

השתתפות פעילה בפרויקט תגלית בצבא, משאירה חותם עמוק על החיילים. הם זוכים להכיר צעירים בני גילם ממדינות שונות ולהתרשם מאורח החיים שלהם. מנגד, הצעירים שמגיעים מחו"ל מתרגשים מאוד לפגוש את החיילים, לשמוע את הסיפורים שלהם וליצור איתם קשר אישי. יש פער עצום בין חוויית החיים של צעיר ישראלי המשרת בצבא ולבין צעיר יהודי שחי בחו"ל, שלרוב מתחיל את הלימודים האקדמיים מיד לאחר התיכון ואינו חשוף לרמת המורכבות הגבוהה של החיים בישראל. הצעירים זוכים להכיר מקרוב אחד את השני בצורה בלתי אמצעית, והחיילים מקבלים פרספקטיבה שונה של ישראל דרך עיניהם של הצעירים מחו"ל, שרואים אותה לעיתים לראשונה.

השתלבות בסיורים של תגלית פתוחה לא רק עבור חיילים. בנוסף לקשרים שמנהלים רכזי הפרויקט במסגרת תגלית צבא, מתנהלת פעילות עניפה במסגרת אגודות הסטודנטים ברחבי הארץ. הרכזים שומרים על קשר הדוק עם כל האוניברסיטאות והמכללות בישראל ומציעים לסטודנטים צעירים להתלוות אל הקבוצות במסגרת תגלית סטודנטים. כל סטודנט שמעוניין להצטרף אל הפרויקט עובר תהליך מיון ונבדקת התאמתו מבחינת הגיל והשפות הזרות בהן הוא שולט. לאחר מכן הוא משובץ אל הקבוצה הייעודית ומשתתף ביום הכנה מרוכז לקראת הסיור. גם ההשתתפות של הסטודנטים אינה כרוכה בתשלום והמפעל הענק של חברת תגלית מאפשר בדרך הזו לישראלים רבים לקחת חלק בסיורים. הסטודנטים מלווים את חבריהם החדשים מחו"ל לאורך כל הסיור וחולקים איתם חוויות מרגשות ומעצימות. המפגש הבין אישי חושף את הפנים המגוונות של ישראל בצורה אינטימית ומעניינת בפני הצעירים היהודיים שמגיעים מכל רחבי העולם, ומשאיר רושם שאין לו תחליף.

צעירים ישראליים רבים משתתפים בפרויקט תגלית מדי שנה, במסגרת תגלית צבא או תגלית סטודנטים וצוברים חוויות מעצימות ומרגשות שיישארו איתם לכל החיים.