לתמיכה בתגלית

(Taglit) חברים לנצח בתגלית

בכל קיץ יוצאים מאות חיילים לסיור במסגרת פרויקט תגלית (Taglit) ומצטרפים לקבוצות סטודנטים יהודיים מרחבי העולם, שמגיעים להכיר את ארץ ישראל ולהתרשם ממגוון האספקטים שלה. לכל קבוצת תגלית חיילים מצטרפים כששה ישראלים מיחידות שונות בצה"ל ומלווים את המבקרים לשבוע של חוויות, סיורים חינוכיים וגיבוש.

כל חייל בצה"ל כבר מכיר את תגלית חיילים ומעוניין להצטרף לאחת הקבוצות. מאז הקמת פרויקט תגלית ישראל, עלה הביקוש להשתתפות בסיור וחיילים רבים מגישים את מועמדותם ומקווים לזכות בהזדמנות להשתתף. חיילים שחוזרים מהסיור ומספרים על השבוע המיוחד שחוו, סוחפים אחריהם חיילים רבים שמבינים כי יש בידם הזדמנות מיוחדת להציג את חייהם כצעירים ישראלים שמשרתים את מדינת ישראל.

רבים מהחיילים השבים מסיור תגלית, מספרים כי במהלך הסיור, זכו להכיר מגוון של אנשים מקצוות שונים. לא בכל יום נקרית בדרכינו הזדמנות לבלות שבוע בחברתם של תיירים בישראל, ובפרט תיירים יהודיים שלהם זיקה מיוחדת למדינת ישראל. המסגרת החברתית שמציעה תגלית, מקרבת בין החיילים הישראלים שמשותקקים לצאת ולחשוף את המדינה ופלאיה בפני התיירים עוברים תהליך שמקרב אותם לזהותם הישראלית ולחבריהם מהעולם.

מעבר לערכו החינוכי והערכי של פרויקט תגלית, זוכים המשתתפים ליהנות מן הערך המוסף של המסע בצורת היכרות קרובה וחברות עם צעירים יהודיים מרחבי העולם שמבקשים להתחבר לזהותם היהודית ולחזק את הקשר שלהם למדינה. במהלך הסיור חולקים המשתתפים חוויות רבות שמחברות ביניהם ומחזקות את הקשר ביניהם על בסיס יהדותם והחיבור לישראל, בנוסף זוכים המשתתפים לבקר במרכז החדשנות של תגלית ונחשפים לחדשנות ישראלית.

לאחר הסיור חוזרים המשתתפים למדינות מוצאם ורבים מהם שומרים על קשר עם חבריהם החיילים דרך הרשתות החברתיות. חיזוק זה בין המשתתפים מחו"ל לבין החיילים הישראלים, עוזר ליהודי התפוצות לשמור על קשר אמיתי ובלתי אמצעי עם ישראל. הקשרים שיוצר פרויקט תגלית (Taglit) ממשיכים להתחזק לאורך שנים ויוצרים חברויות אמיתיות ומשמעותיות.

חיילים שהשתתפו בסיור וחוזרים לשגרה, מספרים על חוויה בעלת משמעות אדירה לעצמם ולמהלך שירותם הצבאי. רבים מהם זוכים בחברים ישראלים חדשים במהלך שירותם הצבאי, וכעת בידיהם הזדמנות להרחיב את מעגל החברים גם ליהודי התפוצות ולסטודנטים צעירים מחו"ל.