לתמיכה בתגלית

תגלית ישראל - 3 טיפים לטיול תגלית מוצלח לחיילים

התקבלתם לפרויקט תגלית ישראל והטיול קרב ובא. המפקד אישר לכם את החופשה, החברים ליחידה מפרגנים אך קצת מקללים אתכם בלב במהלך השמירות, ומחר אתם צריכים להתייצב בנקודת המפגש. במידה ומדובר בטיול תגלית הראשון שלכם, הנה מספר טיפים מומלצים על מנת להעצים את החוויה.

חישבו מראש על הפעילות והמסר שאתם מעוניינים להעביר
בין אם אתם משרתים ליד עזה או בקרייה, החוויה הצבאית שלכם משמעותית ואיננה מובנית מאליה ליהודי האמריקאי הממוצע שמגיע לשבוע תגלית. במהלך השבוע תידרשו להעביר לפחות פעילות אחת משותפת עם הישראלים המשתתפים איתכם במסע - "הגדילו ראש", חישבו על פעילות אישית, אפילו פעילות צנועה לזמן החופשי, דרכה תוכלו ללמד את האמריקאים על התרבות הישראלית. בין עם מדובר בללמד אותם איך לשחק שש-בש, או בין אם מדובר על שיתוף מור"קים, הביאו את עצמכם לידי ביטוי בטיול - זאת ההזדמנות שלכם להיות שגרירים לשבוע. אם מדובר בטיול תגלית קיץ תוכלו להכין עבורם פעילות חוץ מגניבה הקשורה לצבא, או במידה ומדובר בתגלית חורף, תוכלו לספר להם על החיילים השומרים עלינו בגשם, וכדומה.

אל תדברו רק על הצבא
זכרו שהחוויה הצבאית איננה שגורה בחייהם של האמריקאים, והעמסתם בסיפורים על צה"ל יכולה גם לייצר גם רתיעה קלה. "הכניסו אותם למים" בעדינות: אל תספרו על היתקלות עם מחבלים כבר ביום הראשון, ואל תתחילו להפציץ אותם בסלנג צבאי. אפשר להתחיל בסיפור חוויות מצחיקות על הצבא, אנקדוטות, לספר להם קצת על החיל שלכם וכו'. שמרו את "הסיפורים העסיסיים" לסוף השבוע, לאחר שהחיבור ביניכם ובין המשתתפים יתעצם.

ספרו להם על חייכם מחוץ לצבא
עם כל הכבוד לצה"ל, לפני הכל אתם בני אדם. ספרו למשתתפי תגלית על עצמכם - מהם התחביביםשלכם , איך נראים חיי השגרה שלכם, מהו מקום מגוריכם, איזה מאכלים אתם הכי אוהבים וכו'. במשך רוב השבוע תתבקשו לא להסתובב עם מדים, על מנת שהמשתתפים יכירו את חיי השגרה הישראלית שלכם, ברגע שאתם פושטים את המדים. שתפו אותם, ספרו להם על חיי הלילה בארץ, על המסעדות שאתם הכי אוהבים ועוד.

גם אתם משתתפים בתכנית
אל תשכחו שאמנם תפקידכם הוא לתת למשתתפים היכרות קרובה עם הישראלים החיים בארץ, אך גם אתם משתתפים בתכנית, וזאת הזדמנות מעולה ללמוד על חייו של היהודי בתפוצות: כיצד המדינה בה חיים המשתתפים רואה את ישראל, איך זה לחיות בקהילה יהודית בחו"ל וכדומה.

אלפי משתתפים בשנה מגיעים לארץ עם פרויקט תגלית - הפרויקט החינוכי - ציוני המוביל בעולם. בין אם הם מגיעים בתגלית קיץ או בתגלית חורף, המשתתפים זוכים להכיר את הארץ לעומק, מבקרים בה לאורכה ולרוחבה (כולל ביקור במרכז החדשנות של תגלית, שם הם מכירים פיתוחים טכנולוגיים ישראלים) ורוכשים חברים חדשים. מדובר בחוויה בלתי נשכחת ואתם יכולים להיות חלק ממנה!