לתמיכה בתגלית

תגלית ישראל - 3 טיפים לטיול תגלית מוצלח לסטודנטים

החלטתם לשים את מחברות הבחינה בצד, לקחתם חופש מעבודת הסטודנטים שלכם, ואתם מוכנים לצאת לשבוע חוויתי עם פרויקט תגלית ישראל. יתכן כי חלקכם השתתפתם בפרויקט תגלית בתקופת השירות הצבאי, ויתכן כי זאת הפעם הראשונה שלכם בפרויקט. בין אם אתם משתתפים בפרויקט תגלית קיץ או תגלית חורף, הנה שלושה דברים חשובים שכדאי לדעת בתור סטודנטים שיוצאים לתגלית:

אתם חלק מהקבוצות הבוגרות
שילוב סטודנטים וקצינים בפרויקט תגלית נועד ברובו לקבוצות הבוגרות של תגלית - מסיימי תואר ראשון, סטודנטים לתואר שני, דוקטורנטים, או צעירים בטווחי הגילאים 24 - 32. מדובר בקבוצות המגיעות לישראל על מנת ללמוד ולהכיר את הארץ, ולא בשביל הזדמנות לחופשת סמסטר שנה א'. אז אם אתם מצפים לחגיגות בסגנון 'אמריקן פאי' , צפויה לכם אכזבה רבה, אבל אם אתם שייכים לרוב שרוצה להציג את סיפורו בפני המשתתפים המגיעים מחו"ל, צפו לקהל בוגר וקשוב.

האמריקאים שמעו הרבה על צה"ל, אבל לא על סיפור חייו של הסטודנט הישראלי
למשתתף תגלית המגיע ממדינה אחרת, לא מובן מאליו המסלול חיים של הישראלי הצעיר לאחר סיום התיכון. לדוגמה, אצל האמריקאי הממוצע לא נתפס כי מעבר לשלוש שנים בצה"ל, ישראלים רבים בוחרים גם לטוס לשנה לחו"ל, לחסוך עוד שנה ולהתחיל לימודים גבוהים בגיל 24. שתפו את האמריקאים באורח החיים הייחודי הזה, והסבירו להם מה מניע ישראלים רבים כל כך לטוס ישר אחרי הצבא להודו וכדומה. מדובר בסיפור ישראלי אותו החיילים המשתתפים בתגלית לא יכולים לחלוק.

שתפו אותם בחוויות הסטודנטיאלית שלכם, ולימדו על שלהם
הסטודנט האמריקאי הממוצע וחלק גדול מהסטודנטים האירופאים, מתחילים את לימודי התואר הראשון לאחר התיכון, כאשר רובם ממומנים על ידי חיסכון מיוחד של ההורים, או על ידי הלוואה מיוחדת של המדינה. שתפו את משתתפי תגלית בסיפור "הישרדותו" של הסטודנט הישראלי, ולימדו על שלהם: איך זה להיות סטודנט יהודי, האם הם נתקלו באוניברסיטה בתנועות אנטי ישראליות (לצערנו,רובם הגדול נתקל) וכיצד הם מתמודדים. גם למשתתפי תכנית תגלית ישראל המגיעים מחו"ל, יש הרבה סיפורים מעניינים על זהותם היהודית.

פרויקט תגלית הינו הפרויקט החינוכי - ציוני המוביל בעולם, המביא לארץ אלפי משתתפים בשנה, הן לשבוע תגלית קיץ והן לשבוע תגלית חורף. במהלך הפרויקט תבקרו עם המשתתפים באתרי מורשת ברחבי הארץ, תלמדו על סטארט-אפים ישראלים במרכז החדשנות של תגלית, ותכירו חברים מכל העולם.