לתמיכה בתגלית

איך לזהות משתתף תגלית מקילומטרים

תקופת האביב - קיץ החלה, ועמה נדידה של עשרות אלפי סטודנטים מכל העולם אל ישראל במסגרת פרויקט תגלית (Taglit). אל תתפלאו אם תתחילו לשמוע בשוק המקומי הקרוב לביתכם תמהיל של שפות זרות, בין אם אתם גרים בצפון, במרכז או בדרום. רוב הסטודנטים המשתתפים בפרויקט תגלית הם סטודנטים בחופשת האביב, ולכן זו אחת מעונות השיא של הסיורים. אפשר להיתקל במשתתפים במקומות רבים בארץ ולזהות אותם בקלות לפי הסימנים הבאים:

קבוצות:
המשתתפים נחלקים לקבוצות לפי מאפיינים משותפים על מנת לייצר הומוגניות ותחושת שייכות אל הקבוצה. הם מחולקים לפי קבוצת גיל וארץ מוצא וככל שמספר המשתתפים גדול יותר ניתן לעשות את החלוקה בצורה מורכבת יותר. במהלך השהות בארץ החברים לקבוצה יוצרים קשרים חברתיים חדשים ועוברים ביחד חוויות מעשירות ומרגשות.

שפה:
רוב משתתפי תגלית מגיעים מארצות הברית ודוברים את השפה האנגלית, אך בין כלל הקבוצות תוכלו למצוא גם משתתפי תגלית רוסים, משתתפים מדרום אמריקה, ממדינות אירופה ועוד.

לבוש:
לא משנה כמה מעלות יש בחוץ, בדרך כלל תראו את האורחים בפרויקט לבושים בשורטס וגופיה. רוב המשתתפים מגיעים ממדינות אירופה או צפון אמריקה, והחורף הישראלי לא באמת מזיז להם. את חלקם תוכלו לראות עם חולצות לבנות של חברת תגלית עם הלוגו המיוחד.

מקומות:
משתתפי תגלית מגיעים לאיזורים שונים בארץ – תוכלו לראות אותם בשוק הכרמל בתל אביב, בשוק מחנה יהודה בירושלים ובמרכזים עירוניים בכל גוש דן. פרויקט תגלית מביא את הקבוצות למקומות שונים ומגוונים בארץ על מנת לחשוף אותם לחברה הישראלית על כל גווניה ולסוגים שונים של אורח חיים – בעיר ובכפר.

אוכל:
פלאפל ביד אחת ושווארמה ביד שניה – זה מראה טיפוסי של אורח של תגלית שרואה בפעם הראשונה את האוכל הישראלי. המשתתפים לא מוותרים על מיטב הקולנריה הארצישראלית, אם זה מגיע בפיתה, תביא להם כפול. החשיפה אל האוכל הישראלי היא אטרקציה גדולה בפני עצמה שמשאירה טעם של עוד והרבה געגועים.

אז מה זה תגלית?
תגלית היא הפרויקט החינוכי הציוני הגדול ביותר המביא ארצה למעלה מאלפי סטודנטים צעירים בעלי זיקה ליהדות. הפרויקט נועד לחבר את הצעירים למורשת היהודית, להכיר להם את ההוויה הישראלית, ולנסות לתת להם מושג לגבי המציאות המורכבת של החיים בישראל. רוצים לקחת חלק בפרויקט? מעוניינים לעזור בחיבור בין ישראל לצעירים יהודים ברחבי העולם? לסייע בתחום הסברה ישראלית ולהצטרף לשוחרי תגלית? צרו איתנו קשר באתר ותוכלו לקחת חלק במפעל המשמעותי הזה המהווה תרומה לישראל.