לתמיכה בתגלית

תרומתו של פרויקט תגלית למשק הישראל

פרויקט תגלית ישראל הנו הפרויקט החינוכי-תיירותי הגדול ביותר בעולם היהודי, המביא ארצה למעלה מעשרות אלפי צעירים יהודים, לביקור בן שבוע עד 10 ימים בישראל. לפרויקט תגלית יש השפעה עצומה על חיזוק ערכים ציוניים ויהודיים אצל צעירים אלו ובנוסף, לפרויקט תגלית תועלת כלכלית עצומה למשק, ממספר סיבות:


חיזוק ענף התיירות בפריפריה, גם מחוץ לעונה
רוב התיירים המגיעים לישראל מתרכזים בעיקר בתל אביב ובירושלים, ופחות בשאר אזורי הארץ, היפים לא פחות. בעונת החורף בעלי עסקים רבים בדרום ובצפון מעידים על ירידה עצומה בתיירות. כך היה המצב עד שפרויקט תגלית התחיל -הפרויקט מתקיים גם בחודשי החורף, ומטיס מאות אלפי צעירים יהודים גם בין החודשים נובמבר- אפריל, עונה שנחשבת חלשה בתחום התיירות. פרויקט תגלית מתקיים ברובו באזורי הדרום והצפון, ומספק עבודה למלונות, מסעדות ואתרי תיירות רבים, לאורך כל השנה.

 

הסטודנטים שמשתתפים בפרויקט תגלית לא מסתפקים רק בעשרה ימים
המשתתפים בפרויקט יכולים ליהנות מהארכה של שהותם בישראל, מבלי לשלם סכום נוסף על כרטיס הטיסה. לכן, בכל קבוצת תגלית בעלת 30 משתתפים לפחות, למעלה משני שליש בוחרים להרחיב את שהותם. אותם משתתפים מחפשים מקומות לינה, אוכלים במסעדות ומטיילים באזורים וערים שלא הספיקו לראות במסגרת הפרויקט.


הצעירים היהודיים המשתתפים בפרויקט אוהבים לקנות- והרבה
המשתתפים בפרויקט תגלית לא מוותרים על שופינג, במיוחד כשכרטיס הטיסה, הלינה, ורוב הסעודות מומנו מראש על ידי הפרויקט. הסטודנטים הצעירים רוכשים מזכרות, ביגוד ומתנות בסכומים גבוהים, בין פעילות לפעילות. במהלך עשרת ימי הפרויקט, המשתתפים זוכים לזמן חופשי במקומות שונים, בין אם זה בערים מרכזיות כמו תל אביב וירושלים, או בין אם זה באזורים פריפריאלים כמו צפת, שדרות וכדומה. בכל מקום שאליו הם מגיעים, אוהבים המשתתפים לחקור את השווקים והחנויות המקומיות.


תוכנית 'מרכז היזמות' של תגלית
ביוני 2016 נפתח בתל אביב המרכז ליזמות וחדשנות ישראלית: 'State of mind', בשיתוף עם הבורסה לניירות ערך. המרכז מציג את הישגיהם של ישראלים בתחום היזמות, החדשנות והטכנולוגיה במגוון תחומים כגון היי-טק, רפואה וחקלאות. המשתתפים זוכים לפגוש את היזמים, המשתפים עימם את סיפורם האישי. מדובר בפרויקט שנועד לחזק ולייצר קשרים כלכליים ועסקיים ולהגביר את המודעות בנושא היזמות הישראלית.

 

פרויקט תגלית ישראל הנו בעל חשיבות עצומה, מעבר לחיזוק הערכים הציוניים והקשרים הבין לאומיים בין יהודים מרחבי התפוצות. התמורה הכלכלית הגבוהה של תגלית למשק הישראלי בעלת ערך רב, ועסקים רבים מעידים כי ללא תגלית, היו מוצאים עצמם עם מעט עבודה מחוץ לעונת התיירות. רוצים להשתתף בפרויקט ולתרום את חלקיכם לחיזוק הקשרים עם יהודי התפוצות? היכנסו לאתר ולמדו על שאר הפעילויות והתוכניות של פרויקט תגלית.