לתמיכה בתגלית

הכירו את תגלית

פרויקט תגלית שהחל בשנת 2000 הינו הפרויקט החינוכי המצליח ביותר בעולם היהודי כיום ומהווה גשר לישראל עבור מאות אלפי ישראלים יהודים בגילאי 18-32 מרחבי העולם. מטרות הפרוייקט העיקריות הינן:

* חיזוק הזהות היהודית של צעירים יהודים מרחבי העולם

* חיזוק הקשר והזיקה של הצעירים למדינת ישראל

* הידוק הקשר בין הצעירים בתפוצות לבין הקהילות היהודיות בארצותיהן

המשתתפים מרחבי העולם נחשפים למדינת ישראל באמצעות סיור חינוכי בן עשרה ימים שניתן להם במתנה. במהלך הסיור מבקרות קבוצות תגלית באתרי מורשת ובאתרים לאומיים בכל רחבי המדינה, מהצפון ועד לנגב.

 

הפלטפורמה החינוכית של פרויקט תגלית מבוססת על נושאים מרכזיים המשלבים בין היסטוריית העם היהודי, מורשת וסוגיות של ישראל המודרנית. המשתתפים נחשפים לנרטיבים השונים של מדינת ישראל כגון התפתחות המדינה כדמוקרטיה בעלת חברה מגוונת, היבטיה השונים של מדינה עם תעשיית היי-טק משגשגת ומרכז תרבות שוקק, ותרומתה של ישראל בזירה הבינלאומית.

לפרויקט זווית לאומית מעניינת: לכל אוטובוס של 42 סטודנטים מחו"ל, מצטרפים 8 חיילים מיחידות העילית של צה"ל וישראלים ממסגרות שונות. כמשתתפים בסיור לכל עניין ודבר, החיילים מספרים לעמיתיהם מחו"ל על חייהם בארץ, על השירות בצה"ל ועל המדינה. מחקרי תגלית מעידים על קשרים אישיים שנוצרים בין המשתתפים לחיילים, חברויות ארוכות טווח שמחברות בין יהודים צעירים החיים בתפוצות לבין צעירים ישראלים.

 ב-20 שנות קיומה, הביאה תגלית מעל-750,000 צעירים יהודיים מ-68 מדינות לישראל, ביניהם מעל 100,000 חיילים וצעירים ישראלים.

החוויה האישית שחווים בוגרי תגלית מחזקת את תחושת הביטחון שלהם כבעלי ידע וכלים המאפשרים להם לתפקד כ-"שגרירים" של מדינת ישראל. בוגרי תגלית יוצרים רשת תומכת חוצה גבולות הלוקחת חלק משמעותי בקידום ישראל באוניברסיטאות, במקומות עבודתם ובזירה הקריטית ביותר כיום: המרחב הוירטואלי.

מחקר שערך צה"ל מצא כי החיילים המשתתפים בפרויקט תגלית עוברים במהלך הסיור חוויה רגשית מכוננת לא פחות מעמיתיהם מהתפוצות. החיילים חווים את ישראל דרך עיניהם של צעירים מהתפוצות ובכך מקבלים פרספקטיבה חדשה על תפקידם המהותי בעתיד העם היהודי ומדינת ישראל. ממצאי המחקר מעידים על כך שחיילים ומפקדים המשתתפים בפרויקט תגלית חוזרים עם תחושת גאווה מחודשת, מוטיבציה ורצון מוגבר לתרום לצה"ל ולמדינת ישראל.

פרויקט תגלית נוסד ע"י ד"ר יוסי ביילין יחד עם צ'ארלס ברונפמן ומייקל שטיינהארט, מגדולי הפילנתרופים היהודים-אמריקנים. הפרויקט פועל כשותפות של מדינת ישראל, פילנתרופים יהודים מארה"ב ותורמים מקהילות מקומיות ברחבי העולם.

בנוסף ליתרונות הרבים, פרויקט תגלית תרם עד כה כ-4.7 מיליארד ש"ח לכלכלה הישראלית וממשיך להוות מקור תיירות עיקרי למדינת ישראל. תומכיו הרבים של פרויקט תגלית, רואים בו שילוב אידיאלי בין הבטחת עתיד העם היהודי ותמיכה במדינת ישראל באופן אסטרטגי וכלכלי.

לאורך 20 שנות פעילותה הפכה תגלית ליוזמה החינוכית היהודית המצליחה ביותר במאה ה-21.
הצטרפו לתגלית ובואו להשקיע בהווה ובעתיד של מדינת ישראל והעם היהודי כולו!

דוחות שנתיים

 פרויקט תגלית תגלית
CEO Report 2019 CEO Report 2020